Beyoğlu'nun Örnek Camii'ini Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Görmez Açtı

 
Beyoğlu ilçesinin Örnektepe mahallesinde özgün mimariyle inşa edilen Şehadet Camii ve Beyoğlu Belediyesi Sosyal Tesisi 27 Mayıs Cuma günü Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez tarafından açıldı
 
Beyoğlu ilçesinin Örnektepe mahallesinde özgün mimariyle inşa edilen ve Beyoğlu Belediyesi'nin sosyal tesislerinin bünyesinde bulunduğu Şehadet Camii'nin açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez tarafından yapıldı. Açılış törenine Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Müftüsü Prof.Dr. Mustafa Çağrıcı, Beyoğlu İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız, Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Ak Parti Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adaylarından Ahmet Hamdi Çamlı, Prof. Dr. Türkan Dağlı, Av. Seçil Sayın Elmas ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.
15.000 kişinin yaşadığı Örnektepe mahallesinin ibadet mekanı olmasının yanında Beyoğlu Belediyesi tarafından işletilecek sosyal tesisle klasik cami modelinin dışına çıkan Şahadet Camii Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı, Açılış çift ezan okunmasıyla devam etti. Açılışta konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez camilerin insanların özgürlük mekanları olduğunu söyleyerek camilerin insanlara Rabbini, kendini ve insanları sevmeyi öğrettiğini söyledi. Prof.Dr. Görmez, 2 bin 80 metrekare arazi üzerine, 1990 metrekare kapalı alanı bulunan 1200 kişi aynı anda ibadet edebileceği iki katlı caminin ebediyen şahadetlere mekan olması duasında bulundu.
 
Demircan: Şahadet Camii Bir Külliye Gibi İnşa Edildi
 
Açılışta konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,  Şehadet Camii'ni  bir külliye olarak organize ettiklerini söyledi. Demircan, ''Sağlık ocağı, sosyal yardım marketi ve aşevi kurduk. Çocuklarımız, öğrencilerimiz için donanımlı eğitim sınıfları hazırladık. Şahadet Camii bugün bir külliye,mahalleye hayat veren bir ibadethane, çocuklarımız için bir eğitim yuvası ve vatandaşlarımız için sosyal bir mekan olarak hizmet verecektir'' dedi.  Konuşmaların ardından caminin açılışı gerçekleşti ve ilk namaz kılındı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
              
Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
 
 
YouTube üzerinden Ahmet Misbah Demircan'ın tüm videolarına  ulaşmak için tıklayınız.
 
© Copyright Ahmet Misbah Demircan 2014
LuckyEye