Beyoğlu Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

 
Sivil toplum kuruluşları ve mülki idare temsilcilerinden oluşan Beyoğlu Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi'nde üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi
 
Beyoğlu Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısına üye kamu kurumu temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, üniversite temsilcileri, hemşehri dernekleri, mahalle muhtarları, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Beyoğlu Belediyesi'nin faaliyetlerini anlatan tanıtım filmiyle başlayan toplantı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın açılış konuşmasıyla devam etti. Beyoğlu Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nun da seçildiği genel kurulda Bülent Katkak oy birliğiyle yeniden Beyoğlu Kent Konseyi başkanı oldu.
 
Demircan: Büyük Bir Aileyiz
 
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan genel kurulda yaptığı konuşmada, Beyoğlu Kent Konseyi sayesinde Beyoğlu'nda faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, muhtarların ve kamu kuruluşu temsilcilerinin bir araya gelerek, Beyoğlu'nun yönetimine katkı sağladığını söyledi. Demircan, ''Hemşehri dernek ve vakıflarımız başta olmak üzere, tüm sivil toplum kuruluşlarımızla belediyemizin öncülüğünde ve desteğiyle önemli çalışmalara imza attık. Belediye meclis üyelerimizle, kent konseyimizle farklı kurumlarımız ve komisyonlarımızla önemli işler yaptık. Altıneller Festivali, Yeşilçam Ödülleri, Sahaf Festivali, Kefken Çevre ve Yaz Kampı ve daha birçok önemli proje hep bu işbirliğiyle ortaya çıktı. Biz çok büyük bir aileyiz. Çünkü burası Beyoğlu ve İstanbul'un özeti burada. Dolayısıyla yaptığımız her şeyde örnek olduk, yaptığımız her şeyde Beyoğlu'nda bir fark yaratmaya çalıştık '' dedi.
 
Bülent Katkak Yeniden Başkan Seçildi
 
Konuşmaların ardından başkanlık seçimi yapıldı. Adaylar arasında yapılan oylama sonrası Bülent Katkak oy birliğiyle yeniden Beyoğlu Kent Konseyi Başkanı seçildi. Aynı zamanda Beyoğlu Belediyesi Meclisi Başkanvekili görevini yürüten Katkak, ''Beyoğlu'nun daha güzel olması için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini, oluşturulacak olan komisyonlarda üretilecek olan fikirlerin, projelerin belediye meclisine iletileceğini, uygun görülenler, faydalı bulunanların projelendirilip hayata geçirileceği anlayışıyla hizmete devam edeceklerini söyledi. Genel Kurul'da ayrıca Beyoğlu Kent Konseyi Yürütme Kurulu oy birliğiyle seçildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
            
Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
 
 
YouTube üzerinden Ahmet Misbah Demircan'ın tüm videolarına  ulaşmak için tıklayınız.
 
© Copyright Ahmet Misbah Demircan 2014
LuckyEye